Największy billboard świata

Firmy LG chyba nikomu szczególnie przedstawiać nie trzeba. Jest to przecież bardzo znana firma, która produkuje między innymi telefony czy też urządzenia domowe. Warto mieć na uwadze, że to właśnie do tego producenta należy rekord pod względem największej reklamy zewnętrznej na świecie. LG przygotowało bowiem gigantyczny billboard, z którym inne nie mogą się równać.

Reklama LG G3

Smartfon LG G3 nie jest dziś żadną nowością. Tak zresztą, jak i wspomniana reklama. Koreańczycy wznieśli ją bowiem w roku 2014. Skoro została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa reklama w kampanii promocyjnej typu outdoor, warto odnieść się do jej gabarytów. Otóż reklama ta ma aż 240 metrów długości, co oczywiście zapiera dech w piersiach. Poza tym ma 12 metrów wysokości oraz ponad 1800 ton wagi. Gabaryty są więc naprawdę niezwykłe. Poza tym firma nie ustawiła tak gigantycznego billboardu w miejscu przypadkowym. Usytuowano go bowiem przy drodze prowadzącej na lotnisko King Khalid International Airport w mieście Riyadh, a więc w stolicy Arabii Saudyjskiej.

Ogromne korzyści

Koreańczycy oczywiście nie postawili na tak wielki billboard ot tak sobie. Wszystko rzecz jasna po to, aby pobić rekord sprzedaży swojego flagowca. Nie da się ukryć, że telefon całkiem dobrze przyjął się w środowisku. Mimo wszystko tak duża reklama budziła sporo kontrowersji. Wydaje się, że jest ona zbyt dużych gabarytów, choć możemy być pewni, że w dobie XXI wieku z takimi reklamami spotykać się będziemy coraz częściej.

2 Komentarzy

  1. Darek

    No, no całkiem niezły ten billboard.

  2. Czarek

    Chyba jednak takie gabaryty to już przesada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *