Nie tylko przyłbice ochronne są wykonane z pleksi. Zadaszenia, miniwiaty, kopuły świetlne, świetliki (np. dachowe) – one często są wyprodukowane z pleksi, tym bardziej, że zarówno montaż, jak i demontaż konstrukcji są proste, więc amator stanie na wysokości zadania. Można je wykorzystać również do zabudowy na balkon czy taras. W marketingu i reklamie pleksi także znajduje zastosowanie. Z tego materiału produkuje się choćby stojaki, parawany, roll-upy, podświetlane tablice, szyldy reklamowe i ogłoszeniowe oraz iluminowane litery i figury przestrzenne. Elementy ozdobne, jak dekoracyjne fragmenty ściany na zewnątrz, natomiast wewnątrz m.in. listwy meblowe czy sufitowe bądź ścienne także można wykonać z pleksi.
Ten surowiec jest używany do produkcji niektórych maszyn i urządzeń, np. pojemników, osłonek, sprzętów, używanych w zakładach pracy i laboratoriach. W wyposażeniu banków, hoteli, restauracji, szkół i przedszkoli, urzędów, biur, lokali usługowych, przychodni, aptek i wspomnianych sklepów pleksi też się pojawia. Ściany z pleksi stanowią element dekoracyjny i zarazem pełnią praktyczne rozwiązanie. Mogą tworzyć tymczasowe ścianki, przepierzenia, tym samym gwarantując poczucie prywatności. Już nawet w domach, na salonach, dekoracyjne ścianki z pleksi można spotkać. W przemyśle pleksi służy też do produkcji okien w samolotach czy statkach. Wyroby z pleksi są najczęściej przezroczyste. Na życzenie klienta mogą być jednak barwione. Tutaj paleta kolorów jest niemal nieograniczona.
Utrzymanie pleksi w czystości jest łatwe. Wprawdzie w sprzedaży są specjalne środki czyszczące do wyrobów z pleksi, ale równie dobrze osady i brud znikną, jeżeli powierzchnię tę potraktujemy ścierką (np. z mikrofibry), zmoczoną ciepłą wodą z mydłem lub płynem do mycia naczyń.